0

Kore dizileri son yıllarda en çok izlenen türler arasında yer alıyor. En Çok İzlenen Kore Dizileri. Özellikle dünya dizi sektöründe önemli bir yer edinen kore dizileri senaryo zenginliğine sahip olmasıyla da tercih sebebi haline gelmeye başladı. En çok izlenen Kore dizileri araştırması yapan kişilere ise birçok farklı dizi önerisi sunulmaktadır. Kategorisi birbirinden farklı olan Kore dizileri komediden drama her türlü alandan oluşmaktadır.

En Çok İzlenen Kore Dizileri
En Çok İzlenen Kore Dizileri

Kore dizileri ağırlıklı olarak aksiyon ve aşk kategorisinde rağbet görmektedir. Özellikle son yıllarda bu alandaki dizilerini dünyaya pazarlamayı başaran Koreli yönetmenler sektördeki başarısını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl çıkan ve dünya çapında en çok izlenen diziler arasında yer almayı başaran Squid Game, Kore’nin pazarladığı en popüler dizi olmasıyla da dikkat çekmektedir. En Çok İzlenen Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri Listesi

En iyi Kore dizileri, popülarite ve beğenilmeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kore dizisi olarak bilinen ve ön plana çıkan filmler aynı zamanda kurgu olarak da gelişmiş olmasıyla ön plana çıkmaktadır. En Çok İzlenen Kore Dizileri:

 • Squid Game
 • Oh My Venus
 • Flower Boy Next Door
 • Kill Me Heal Me
 • Personal Taste

olarak sıralanmaktadır.

Squid Game Kore Dizisi

Squid Game Kore Dizisi
Squid Game Kore Dizisi

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Squid Game ilk sezonuyla iyi bir çıkış yakaladı. Drama dizileri arasında yer alan Squid Game, geniş oyuncu kadrosu ve senaryosu özelliğiyle izleyici kitlesinin beğenisini kazandı.

Oh My Venus Kore Dizisi

Oh My Venus Kore Dizisi
Oh My Venus Kore Dizisi

Komedi dizileri kategorisinde yer alan Oh My Venus, milyonlarca kişi tarafından takip edilen Kore dizileri arasında bulunmaktadır. 2015 yılında yapılan Oh My Venus filmi Kore dizileri arasında en çok beğenilen komedi dizisi olmasıyla da bilinmektedir. Birçok usta oyuncunun yer aldığı filmin günümüzde de dijital yayın platformlarından gösterildiği belirtilmektedir.

Flower Boy Next Door

Flower Boy Next Door
Flower Boy Next Door

En iyi kore dizileri arasında yer alan Flower Boy Next Door, drama kategorisinde yayın hayatına başlamış bir dizidir. Kore başta olmak üzere birçok yerde popüler olan dizi senaryosu ve yönetmenliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Kill Me Heal Me

Kill Me Heal Me
Kill Me Heal Me

Romantik komedi filmlerinden biri olan Kill Me Heal Me, Kore’nin en popüler dizilerinden biridir. Her sene milyonlarca kişi tarafından seyredilen dizi, 20 bölümden oluşan ve tek sezonluk kısa bir dizi olmasıyla bilinmektedir. Oyuncu kadrosu başta olmak üzere senaryosu ve kurgusuyla ön plana çıkan dizi, Kore’de sıklıkla izlenilen TV programları arasındadır.

Personal Taste

Personal Taste
Personal Taste

Personal Taste, Kore dizileri arasında geniş bir yer bulan dram dizilerinden biridir. 2010 yapımı olan film 16 bölüme sahiptir. Hem komedinin hem de romantizmin bir arada olduğu filmde dram keyfini sonuna kadar yaşamak mümkündür. Dünya dizi sektöründe de önemli bir yer edinen Personel Taste, milyonlarca kişi tarafından beğenilen filmler arasındadır.

Diğer inceleme kategorimizdeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir