1. Anasayfa
 2. Genel

SGK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?


3

SGK emeklilik sorgulama, emeklilik sorgulama işlemi, SGK resmi internet sitesi üzerinden, dakikalar içerisinde, T.C kimlik numarası ile yapılabilmektedir.

SGK emeklilik sorgulama, öncelikle herkes emeklilik, hizmet raporunu merak etmektedir, kimi kişiler ne kadar süredir sigortalı olduğunu öğrenmek için, kimimiz sigortamızın nasıl bir miktardan ödendiğini merak ederiz. En çok ise emekliliğimize, ne kadar zaman kaldığını öğrenmek için merak ederiz. Emeklilik sorgulama aslında, çok basit bir işlemdir çok kısa bir sürede SGK resmi sitesinden T.C kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz. E devlet şifresi olan vatandaşlar ise, e devlet üzerinden de emekliliklerini sorgulayabilmektedirler.

SGK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
SGK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle T.C SGK resmi sitesine giriş yaptığımızdan emin olmamız gerekmektedir, T.C kimlik numaramız gibi önemli bilgilerimiz paylaşacağımız için, dikkatli olunması gerekmektedir aksi halde T.C kimlik numaranızın, SGK ya değil yabancı kişilerin eline geçip kullanılma ihtimali vardır.

SGK resmi sitesine girdiğimizden emin olduktan sonra, emeklilik sorgulama kısmına tıkladığımızda, karşımıza bir form çıkacak ve bizden bu formun doldurulması istenecek, formda istenen bilgiler; uyruk, T.C kimlik numarası, nüfus ili ve doğum yılı bu bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra, güvenlik kodunu giriş yapıyoruz ve sorgula kısmına tıklıyoruz. Ardından SGK emeklilik sorgulaması kapsamında olan, bütün bilgiler karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde T.C kimlik numaramız ile, SGK emeklilik sorgulama işlemimizi yapabilmekteyiz.

SGK Emeklik Günümü Nasıl Öğrenebilirim?

SGK emeklilik gününün öğrenmenin yolu, SGK emeklilik gününü öğrenmenin internet üzerinden çok kısa süren iki tane yolu vardır; birinci yol yalnız e devlet şifresi olan vatandaşlar için geçerlidir, e devlet şifresi olmayan vatandaşlar bu yöntemden yararlanamazlar, bu yöntemden yararlanmak için PTT şubelerinden, e devlet şifrelerini satın almaları gerekmektedir.

Tarayıcınızdan SGK resmi sitesine, e devlet şifrenizle giriş yaparak emeklilik sorgulama kısmından, emekliliğinizi sorgulayabilmekteyiz. İkinci SGK emeklilik sorgulama ise T.C kimlik numarası ile, SGK resmi sitesinden emeklilik sorgulama kısmındaki formu doldurarak, dakikalar içinde gerçekleşmektedir.

Her iki işlemi de yaparken, resmi internet sitelerinde olunduğundan emin olunmalıdır, aksi halde kimlik bilgileriniz çalınabilir.

Diğer Genel kategorisindeki konularımızı inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir