0

İnstagram yeni konum ekleme işlemi yapmak isteyen kullanıcıların sayısı her geçen gün artmaktadır. Konum ekleme özelliğinden yararlanmak isteyen kişiler ise kimi zaman internet üzerinden makale araştırması yapmaktadır. İnstagram konum oluşturma hizmetini gerçekleştirmek için ilk olarak bir Facebook sayfası açmanız gerekmektedir. Alakasız gibi görünse de Facebook ve İnstagram birlikte medya kuruluşudur. Bu nedenle İnstagram konum verilerini Facebook platformundaki sayfalar üzerinden almaktadır.

 Facebook üzerinden açılacak olan sayfalara mekan seçerek İnstagram’dan konum ekleme işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Ortalama birkaç dakika süren bu işlem sonucunda İnstagram üzerinden yeni konum eklemenize olanak sağlanmaktadır. İnstagram konum değiştirme gibi işlemleri Facebook ile kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkündür.

İnstagram Hikayeye Konum Nasıl Eklenir?

İnstagram Yeni Konum Ekleme
İnstagram Yeni Konum Ekleme

İnstagram üzerinden hikayeye konum eklemek isteyenlerin yapacağı birkaç basit adım bulunmaktadır. Bu işlemler doğrultusunda İnstagram hikaye konum ekleme işlemini halletmeniz mümkündür. İnstagram üzerinden hikaye oluşturduktan sonra hikaye özelliklerine ulaşmanız gerekmektedir. Hikaye özellikleri panelinden “ konum “ menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Bu panel sayesinde hikayelerinize istediğiniz konumu eklemenize olanak sağlanmaktadır. İnstagram Yeni Konum Ekleme

İnstagram hikayesine konum ekleme işlemi oldukça basit bir işlem olmakla birlikte birkaç saniye de halledebileceğiniz bir işlemdir. İnstagram hikayelerine konum eklerken hem yakındaki bölgelerden hem de arama yaparak mekan seçmeniz mümkündür. Böylece konum araması yapan kişiler sizlerin hikayesini görüntüleyebilir ve daha fazla etkileşime girmenize olanak sağlanmaktadır.

İnstagramda Bulunmayan Konum Nasıl Eklenir

İnstagramda bulunmayan konum ekleme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken birkaç yol bulunmaktadır. İlk olarak bir Facebook sayfası açmanız zorunludur. Eğer ki mevcut bir Facebook sayfanız varsa da bu işlemi sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram Yeni Konum Ekleme. Facebook sayfasının ayarlarına tıklayarak konum seçimi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda Facebook sayfa türünüzü “ yerel blog, seyahat “ gibi alanlarda seçmeniz de gerektiğinden bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. İnstagram üzerinden yeni konum eklemek isteyen kişilerin yapması gereken tek adım ise sayfa konumunu seçmesidir. Kendi oluşturacağınız konum adını ve lokasyonunu belirledikten sonra birkaç dakika içerisinde İnstagram’da konumunuzu görmeniz mümkündür.

İnstagram Kendi Konumunu Oluşturma

İnstagram üzerinde konum oluşturmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum ise İnstagram kendi konumunu oluşturma aramalarının artmasına neden olmaktadır. Kendi konumunu oluşturmak isteyen kişiler bir Facebook sayfası üzerinden bu işlemi birkaç dakika içerisinde halledebilmektedir. Oldukça basit bir yöntem ile yapabileceğiniz konum ekleme işlemi sayesinde yeni konumunuzu hem hikaye olarak hem de gönderi olarak paylaşmanız mümkündür. İnstagram Yeni Konum Ekleme. Facebook sayfanıza yeni konum eklerken özel bir konum seçmeniz gerekecektir. Bu konuma hem istediğiniz yeri seçebilir hem de dilediğiniz konum adını girebilirsiniz. İnstagram üzerinden de görüntüleyebileceğiniz bu konum kimi zaman birkaç saat sonra gözükebilmektedir.

Sizin için hazırladığımız diğer yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir