0

Bugün hemen herkesin üyeliğinin bulunduğu aplikasyonlardan biri de Netflix’tir. Netflix Çevirmen Maaşı. Bu uygulama sayesinde dünyanın pek çok ülkesinin yapımlarına tek bir yerden erişebilmek mümkündür. İtalya’nın dizilerinden Meksika’nın filmlerine kadar tamamen Türkçe altyazı ve dublaj seçeneği sunulmaktadır. Böylece yabancı dil bilmeyen kişiler de rahatlıkla farklı yapımları izleyebilir.

Netflix Çevirmen Maaşı
Netflix Çevirmen Maaşı

Yabancı dile ilgi duyan kişiler de genellikle Netflix çevirmen maaşı hakkında soru işaretlerine sahiptir. Netflix’te çevirmen olmak ve milyonların izleyeceği yapımları önceden izleyerek çevirmek pek çok kişinin hayallerindendir.

Netflix Çevirmen Maaşı

Netflix’te çevirmenlerin net bir maaşının olmadığı bilinmektedir. Netflix, çevrilecek olan dile ilişkin yapımlarda görev alacak çevirmen sayısına göre ödeme yapmaktadır. Az bilinen ve yüksek rağbet gören yapımlarda fiyat artarken çevirmen sayısının yüksek olduğu dillerde fiyatın düştüğü görülmektedir. Türkiye özelinde çevirmenlerin maaşının genellikle 7 bin ile 8 bin 500 lira aralığında olduğu bilinmektedir. Netflix, tamamen yurtdışı menşeili olduğu için fiyatların Türkiye standartlarının biraz üzerinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Netflix’te Çevirmen Nasıl Olunur?

Netflix’te çevirmen olabilmek için üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olmak önemlidir. Bu nedenle sık sorulan Netflix’te çevirmen nasıl olunur sorusunun yanıtı da bölümlerde gizlidir. Aşağıdaki bölümlerden birini okuyarak Netflix gibi platformlarda çevirmenlik başvurusu yapılabilir:

 • Mütercim Tercümanlık
 • Alman Dili ve Edebiyatı
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Amerikan Kültürü ve Edebiyatı

Bu bölümlerin farklı ülkeler özelinde sayıları artış göstermektedir. Bu tür bölümlerden mezun olan kişilere mütercim tercüman da denebilmektedir. Bu sayede kurumlarda ve Netflix gibi platformlarda çevirmenlik yapabilmek mümkün hale gelir. Çevirmenlik için dile hâkim olmak gerektiği gibi aynı zamanda kültüre de hâkim olmak gerekir. Faydalı bilgiler kategorimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Farklı kültürlere hâkim olarak yalnızca dile ve kültüre özgü terimler ve davranışları bilmek her zaman artı olacaktır. Bunun yanı sıra çeviri de bu şekilde gerçekleşeceği için seyir zevki yüksek bir yapım ortaya çıkacaktır. Bu tür mesleklerde her daim kendini geliştirmiş kişiler ön planda yer almaktadır. Netflix’te çevirmen olmak isteyen kişilerin seçtikleri dil alanında sürekli olarak gelişime açık olmaları gerekir. Böylece yükselmek ve tüm dünyanın izlediği yapımlarla çalışmak mümkün olacaktır.

Mühendislik Dalları ve Maaşları konu başlıklı yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir