1. Anasayfa
 2. Genel

Evde kaybolan altın nasıl bulunur?


0

Evde kaybolan altın nasıl bulunur? Evlerinde altın saklayan bir çok kişi sakladıkları yeri unutabiliyor yada farklı bir şekilde dalgınlık ile başka yerlere düşürebiliyorlar. Yastık altı olarak anılan bu altınlar kimilerinin yatırımı kimilerinin de kefen param diye tabir ettikleri ziynet eşyalarıdır. Bizler değerli bir şeyimizi kaybettiğimiz zaman genel olarak çok panik yaparız elimiz ayağımız birbirine dolanır. Bu çok yanlış bir tepkidir. Zaten giden gitti şuan sakin kalmamız gerekiyor. Her yere iyice didik didik bakmak evin altını üstüne getirmek bazen yarardan çok zarar getirebilir . Çünkü her yer çok karışacak belki de gözünüzün önünde ki altını bulamayacak göremeyeceksiniz.

Evde kaybolan altın
Evde kaybolan altın

Evde kaybolan altın nasıl bulunur sorusuna cevabı aşama aşama  kaydedelim.

Aramaya başlamadan önce sakin olmalı ve kendimize altınımızı bulacağımızı söylemeliyiz. Buna öncelikle kendimiz inanmalıyız Derin bir nefes alarak zihnimizi paniğe ve heyecana sevk edecek düşüncelerden kurtulmamız gerekiyor. Karamsar olursan arama motivasyonunu kaybedersin onun için sürekli kendine altını bulacağını söyle. Gözlerini kapatabilir altını en son nereye koyduğunu ve nerede gördüğünü hatırlamaya çalış. Bu düşüncelerini daha da detaylandırmaya çalış. Altını yanlış yere koyarken sen de oradaydın altının nerede olduğu belli olmasa da onun yeri hafızanda saklı. Sakin kal gözlerini kapat ve geçmişi düşün.

Altın yada diğer eşyalarınızın genelde kayboldukları yerleri kontrol etmek.

Evimizin en dağınık kısımlarını kontrol etmekle başlayalım . Çünkü kaybolan altınımız evimizin en dağınık olan yerlerinde kaybolma ihtimali daha yüksektir. Bu dağınık olan yerleri sistemli bir şekilde aramalıyız. Nesnelerin yerini sırayla teker teker değiştir ve altınını aramak için onları bir kenara koy. Bunları yaparken yavaş ve dikkatli ol. Dağınık olan eşyaları daha da dağıtırsan altını bulmak imkansızlaşır. Daha büyük eşyaların etrafına ve özellikle altına bakmayı ihmal etme. Altının büyük nesnelerin kıyısına köşesine sıkışmadığından emin ol iyice kontrol et.

Evde kaybolan altın nasıl bulunur?

Oturma odasında koltuk veya minderlerin altına kanepe ile çekyatların arasında ve altlarına bak. Altın düşmüş ve bir köşeye sıkışmış olabilir. Buraları ararken altının büyüklüğünü ve nerelere sığabileceğini düşün. Dolapların altını köşelerini kalabalık ve karışık rafları kontrol etmeyi ihmal etme.

Altınınızın düşmediğini yada bir yerlere sıkışmadığından emin olun.Bu yüzde altının sığabileceği yerleri kontrol etmek de fayda var. Genel olarak kanepe ve çekyatların arasında sıkışmaktadır bu gibi küçük eşyalar. Bazen insanlar gözlerinin önünde ki şeyleri bile göremezler. Onun için en yakınına bakmayı ihmal etme. Gözden kaçırdığını bir şey olmadığına emin ol. Sürekli yer ve yönünü değiştir bu eşyalara olan bakış açını değiştirecektir. Oturuyorsan kalk ayaktaysan çömelerek aramaya başla. Mutlaka bulacaksın kaybettiğini yada yerini unuttuğun altının yerini. Evde kaybolan altın nasıl bulunur?

Bunlar işe yaramaz ise eğer inançlı biriyseniz  inanarak altın yada kaybolan eşyayı bulma duasını okur ve dua ederseniz  evde kaybolan altınınızı bulursunuz.

Kaybolan eşyayı bulma duası  şu şekildedir:  Allâhümme  Rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike  Amin.

Anlamı : Ey kaybolanlara yolunu gösteren Rabbim. Bana dos doğru bir kılavuz göster . Kudretin ile bana kaybettiğim altınımı (eşyamı) geri ver. Çünkü bu senin fazlındandır.

Mühendislik Dalları ve Maaşları konu başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir