0

Yüz değiştirme uygulamaları kullanmak sosyal medyanın popüler trendlerinden biri. Bu sayede insanlar dilediği videoya kendi yüzünü montajlayabiliyor.

Snapchat kullanımıyla yaygınlaşan bu akımın modası hâlâ geçmiş değil. Sosyal medyada hep aynı şeyleri paylaşmaktan sıkıldıysanız yüz değiştirici uygulamalar ile hesabınıza renk katabilir, kılıktan kılığa girebilirsiniz. Dilerseniz gıcık olduğunuz birini bir hayvana dönüştürebilir, yahut arkadaşlarınızla işi âdeta maskeli baloya hâline getirebilirsiniz.

İşte gülmek garantili en iyi yüz değiştirme uygulamaları:

Yüz Değiştiren Uygulamalar Mobil

Kendi yüzünüzü bir videodaki karaktere eklemek istiyorsanız telefonda yüz değiştirme için ‘Reface’ uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulamanın iOS versiyonuna buradan, Android versiyonuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Kütüphanedeki videolar içerisinden birini tercih ederek yüzünüzü yerleştirebilir, eğlenceli içerikler ortaya çıkarabilirsiniz.

Şarkı klipleri, komik videolar, film sahneleri… Pek çok kategori altında binlerce düzenlenebilir videoya ulaşabilirsiniz.

FaceApp Yüz Değiştirme Uygulaması

Yüz Değiştirme Uygulamaları
Yüz Değiştirme Uygulamaları

Bu uygulamayı kullanarak kendinizi gençleştirebilir veya yaşlandırabilirsiniz. Yüzünüze farklı birinin yüzünü yerleştirebilirsiniz veya kendinize makyaj yapabilirsiniz.

Böylece değişik selfie fotoğrafları elde edebilir, resimlere çeşitli efektler vererek çok komik fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz.

Cinsiyet değiştirseydim nasıl görünürdüm? Yaşlanınca ne hâle geleceğim? Bunun gibi soruların tahmini cevaplarını size bu uygulama verecek.

Sıradışı kareler yakalayarak takipçilerinizi şaşırtmak istiyorsanız mutlaka deneyin.

Uygulamayı iOS için bu linkten, Android için de bu adresten yükleyebilirsiniz.

MSQRD

MSQRD
MSQRD

Telefonda yüz değiştirme için bu uygulamadan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ya da videolarınıza animasyonlar ekleyebilirsiniz.

Video selfie kaydı yaparken filtreler uygulayabilirsiniz. Yüz takip sistemine sahip olması da bir başka avantajı.

Böylece yüzünüzü farklı bir yöne çevirseniz de filtreler bozulmuyor.

Facebook tarafından 2019 yılında satın alınan bu uygulama, Snapchat lensleriyle benzerlik gösteriyor. Fotoğraflara zengin efektler ve çıkartmalar eklemeye olanak veriyor.

Face Changer

Bu yüz değiştiren uygulama Android platformu için de kullanıma uygun, iOS platformunda da kullanılabiliyor.

Birçok yüz versiyonuna sahip olan uygulama, tek dokunuşla bambaşka bir yüze kavuşmanıza imkân tanıyor. Yalnız uygulamayı kullanırken reklamlarla karşılaşabilirsiniz.

Face Swap Live

Yüzünüzü arkadaşınızın veya ünlü birinin yüzüyle değiştirmek istiyorsanız, bu da size başarılı sonuçlar vaad ediyor. Face Swap yüz değiştirme uygulaması iOS işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.

Sabit bir fotoğraf kullanmanıza gerek yok. İsterseniz kameranızı başlatarak çekim sırasında da canlı canlı yüz değişikliği yapabilirsiniz.

Ama bu özelliği çalıştırabilmek için sizinle beraber yanınızdaki kişi de doğrudan kameraya bakmalı. Bu şekilde canlı yayın yapabilir veya video hazırlayabilirsiniz.

Face Swap Booth

En kolay yüz değiştirme uygulamaları arasında bulunan Face Swap Booth, basit bir arayüze sahip. Uygulama, çeşitli ünlülerin fotoğraflarıyla birlikte geliyor. Bunları kullanabileceğiniz gibi, telefonunuzdaki fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz yüzünüzü tamamıyla değiştirin. İsterseniz bu işlemi yalnızca dudak, burun, göz vb. belli bir bölgeye uygulayın.

Photo Face Swap

Bu da yalın kullanıma sahip uygulamalardan bir diğeri. İyi sonuç almak istiyorsanız fotoğraf açılarının doğru olması ve yüzlerin net seçilmesi önemli.

Öte yandan arzu ederseniz resimlerde bulunan bütün yüzleri tek bir yüz ile değiştirebilirsiniz. Bu sadece Android yüz değiştirme uygulaması olarak kullanıma sunulmuş durumda.

Face Swap by Microsoft

Bu uygulama da yine yüzünüzü farklı nesnelerle, hayvanlarla veya insanların yüzüyle değiştirmenizi sağlıyor. Fotoğrafınız üzerinde yeni saç stilleri deneme fırsatı sunan bu araç, Google Play mağazalarında yer alıyor.

B612

Çalışma biçimi Snapchat’e benzeyen bu uygulama, sayısız filtre ve efekt içeriyor. Kullanımı ücretsiz. Fakat her video veya fotoğrafınızın sağ alt köşesinde uygulamanın logosu görünecek. Bunu silmekle uğraşmak istemiyorsanız size hitap etmiyor.

Fabby Look

En popüler yüz değiştirme uygulamaları içerisinde biraz farklı bir konuma sahip. Çünkü saç rengini değiştirmek için kullanılıyor.

Saçınızı boyatmayı planlıyorsanız bu uygulamayla deneme yaparak nasıl görüneceğinize bakabilirsiniz. Uygulamada onlarca saç stili mevcut. Platin, mor, pembe… Pek çok renk var.

Bilgisayarda Yüz Değiştirme Programı

Profesyonel bir yazılım arıyorsanız Adobe After Effects veya Photoshop kullanabilirsiniz. Ya da BeeCut isimli programdan faydalanabilirsiniz.

Bunun için video edit bilgisine ihtiyacınız var. PC’de yüz değiştirme nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız bunun mobil uygulamaya göre daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Adobe After Effects ile Yüz Değiştirme Uygulaması

 1. Programı yükleyin.
 2. Hangi dosyaları kullanacaksanız ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle program penceresine atın.
 3. ‘Animasyon’ sekmesine gidip ‘Track in Mochae AE’ seçeneğine gelin.
 4. Değişireceğiniz yüzü komple seçerek ‘Track’ butonuna basın.
 5. ‘Tracking Verisini Dışa Aktar’ düğmesine tıklayarak ilerleyin.
 6. ‘Panoya Kopyala’ yazısına tıklayın.
 7. Null Object (yeni proje ekranı) oluşturun.
 8. Kopyalanan dosyayı buraya yapıştırın.
 9. Ekleyeceğiniz yüz resmini seçin, videonuza yerleştirip konumunu belirleyin.
 10. Videoyu dışa aktarıp kaydedebilirsiniz.

BeeCut ile Videolarda Yüz Değiştirme İşlemi

 1. Programı indirip kurun.
 2. Video için bir ekran boyutu belirleyin.
 3. Karşınıza ‘Dosya Aktar’ veya ‘İçe Aktar’ gibi bir seçenek çıkacak. Buradan, kullanacağınız fotoğrafları ve düzenleyeceğiniz videoyu seçin.
 4. Video klibin üzerindeki ‘+’ işaretine tıklayıp zaman paneline ekleyerek devam edin.
 5. Yüz fotoğrafını PIP paneline koyun.
 6. İstediğiniz konuma getirebilmek için kendinize göre ayarlayın.
 7. ‘Dışa Aktar’ butonuyla videoyu bilgisayara kaydetmeniz mümkün.

Photoshop ile Yüz Değiştirme

Programa temel düzeyde hâkimiyetiniz varsa yüz değiştirme dâhil pek çok fotomontaj işlevini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraflarda yüz değişimi için ‘Path Tool’ fonksiyonu kullanılabilir.

Auto Face Swap ile Yüzünüzü Değiştirin

Bu uygulamayı Windows Store üzerinden indirebilirsiniz. Canlı kamera görüntüsünde veya mevcut fotoğraflarda yüz değişikliği yapmanıza izin veriyor. Fotoğrafları birbirine karıştırıp yaşlandırma da yapabilirsiniz.

En güncel yüz değiştirme uygulamaları bu şekilde. Siz hangilerini kullanıyorsunuz? Farklı uygulamalar biliyorsanız yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir