1

Bosch buzdolapları sıfır ya da ikinci el fark etmeksizin ilk alındığında bazı ayarlamalar yapılmalıdır. Bosch Buzdolabı Ayarları Nasıl Yapılır? Buzdolapları yaz ve kış ayları fark etmeksizin çeşitli ayarlara sahiptir. Bosch buzdolabı ayarları yapılırken belirli kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bosch Buzdolabı Ayarları Nasıl Yapılır?
Bosch Buzdolabı Ayarları Nasıl Yapılır?

Bosch Buzdolabı Ayarları Nasıl Yapılır?

Yazlık ve kışlık olmak üzere buzdolabı ayarları iki çeşide ayrılır.

 • Yazlık Bosch buzdolabı ayarları:

Bosch buzdolaplarının yazlık ayarları, gıdaların yaz aylarında bozulmaması ve kokmaması için ayarlanır. Bu ayarların eksiksiz bir şekilde yapılması makineden alınacak olan verimi de arttıracaktır. Bosch buzdolabının yazlık ayarı buzluk bölmesi için 20, soğuk meyve ve sebze bölmesi için 4 derece olmalıdır. Bu sayede çok daha yüksek bir verimin alınması mümkündür.

 • Kışlık Bosch buzdolabı ayarları:

Buzdolaplarının kışlık ayarları da tıpkı yaz gibi önemlidir. Kış aylarında yazdan ziyade ayarlar daha düşük derecelerde olmalıdır. Böylece halihazırda soğuk olan hava şartları buzdolabı ile de desteklenerek gıdalar daha taze tutulabilir. Buzluk bölmesi için 20, soğuk meyve ve sebze bölmesi için ise 4 derece yeterlidir.

Bosch Buzdolabı Tatil Modu

Buzdolabını tatil moduna almak birçok açıdan verimliliği ve faydayı arttırır. Bosch buzdolabı tatil modu işlemi sayesinde kullanım ömrü de gıdaların ömrü de uzayacaktır. Uzun günler, haftalar ve aylar boyunca evde olunmadığı durumlarda tatil modu açılmalıdır. Böylece buzdolabı, uzun süreler boyunca tüm gıdalara dengeli sıcaklık sağlayabilir. Fakat uzun süreler boyunca evde olunmaması durumunda hızlı bozulabilen gıdaların dolapta tutulmaması gerekir. Aksi takdirde tatil dönüşünde büyük bir hüsranla karşılaşılması da mümkündür.

Bosch buzdolaplarında tatil modu, HO şeklinde gösterilmektedir. Bu noktada buzdolabının sıcaklık ayarları 14 derecede sabitlenmelidir. Bu sayede tüm gıdalara eşit seviyede sıcaklık uygulanarak bozulma ve kokma önlenir. Gıdaların besin değerlerinin dengeli bir şekilde uzun süreler boyunca kalabilmesi HO modunun aktif edilmesiyle mümkündür. Son teknoloji üretimi olan Bosch buzdolapları, kullanıcı odaklı bir hizmet sunmaktadır. Böylece hiçbir problem yaşanmadan uzun aylar boyunca dahi gıdalar aynı tazeliğinde ve formunda kalabilir. Ani ısı değişimlerini önlemek için farklı derecelendirme sistemleri de kullanılabilir.

İkizler Burcu Erkeği Neden Soğuk Davranır? konu başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir