1

E-Nabız, her gün milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulamadır. E-Nabız Yetki Tanımlaması. Bu uygulama sayesinde sağlık alanında birçok atılım da meydana gelmiştir. E-Nabız ile birlikte sağlık işlemleri çok daha hızlı şekilde sergilenebilir.

E-Nabız Yetki Tanımlaması Nasıl Yapılır?
E-Nabız Yetki Tanımlaması Nasıl Yapılır?

E-Nabız Yetki Tanımlaması Nasıl Yapılır?

E-Nabız yetki tanımlaması ise kişilerin 18 yaşının altında olan çocuklarını kendi sistemlerine dahil edebilir. Bu sayede herhangi bir şifre değişikliği olmadan hem ebeveynlerin hem de çocukların bilgileri görülebilir. E-Nabız yetki tanımlaması nasıl yapılır konusu oldukça sık sorulmaktadır.

Yetki tanımlaması birkaç dakikalık kısa bir işlemdir. Bu sayede çok daha pratik ve sürdürülebilir bir E-Nabız sistemi oluşturulabilir. Yetki tanımlaması yapabilmek için öncelikle bir E-Nabız şifresi bulunması gerekir. Sonrasında aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • E-Nabız sistemine TCKN ve şifre ile birlikte giriş yapılır.
 • Ana sayfada sağ üstte yer alan “çocuklarım” bölümüne tıklanır.
 • Burada istenen çocuğun üzerine tıklayarak onaylamak mümkündür. Birden fazla çocuk var ise aynı işlemin her çocuk için tekrarlanması gerekir.
 • Bu işleme anne ve babanın aynı anda onay vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde yetki tanımlaması yapmak mümkün değildir.

E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?

E-Nabız, bir sağlık platformu olarak da görülebilir. Hastane ve kliniklerde yapılan test ve benzeri işlemlerin sonuçları ilk olarak dijital ortamda görüntülenir. Bu noktada kullanılan platform ise E-Nabız olarak bilinmektedir. Bu sisteme dahil olarak sonuçların çıkması ve rapor halini alması gibi süreçleri beklemek gerekmez. Böylece tüm sonuçlardan ve raporlardan çok daha erken bir şekilde sistemden haberdar olmak mümkündür.

E-Nabız şifresi almak için yapılması gereken ise oldukça basittir. E-Nabız sistemine giriş yapmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan ilki E-Nabız şifresi alarak giriş yapmaktır. Bu işlem resmi siteden üyelik oluşturmakla mümkündür. Bunun yanı sıra E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak da mümkündür. Böylece hiçbir şifre alma süreciyle ve üyelik işlemiyle uğraşmadan E-Nabız kullanılabilir.

Bu noktada uzmanlar tarafından vatandaşlara en sık tavsiye edilen işlem ise sisteme E-Devlet şifresi ile giriş yapmaktır. Bu sayede yalnızca tek bir şifre ile birden fazla resmi platformu kullanmak mümkün hale gelecektir.

E-Nabız Yetki Tanımlaması Nasıl Yapılır? konu başlıklı yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir