0

Dil öğrenme uygulamaları sayesinde kendinize yeni eğitim ve iş fırsatları oluşturmanız mümkün. Malum olduğu üzere İngilizce, dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri. Bu sebeple İngilizce bilmenin sizi bir adım öne çıkaracağı muhakkak.

Fransızca, Almanca, Japonca ve daha pek çok dilin de kendine göre avantajları söz konusu. Dil öğrenmek istiyorsanız bu uygulamalarla kendinizi geliştirebilirsiniz. İlk başta altyapınızı oluşturur, temel seviyeyi geçtikten sonra yavaş yavaş yol alırsınız.

Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Bunlar pratik yapmanıza yardım etse de, tabii ki sadece bu uygulamalarla yetinmemelisiniz. Değişik kurslardan, eğitimlerden ve yardımcı kaynaklardan da faydalanmalısınız. İşte yabancı dil öğrenme sürecinizi kolaylaştıracak uygulamalar:

1.    Duolingo

Duolingo

Basit arayüzü ile son derece kullanışlı bir uygulama olan Duolingo, size eğlenerek İngilizce öğrenme imkânı sunuyor. Uygulamayı mobilde olduğu gibi masaüstünde de kullanabiliyorsunuz.

Her doğru yanıta karşılık puan alıyor, zamana karşı yarışıyorsunuz.

Derslerin keyifli oyunlarla daha ilgi çekici bir hâle getirildiği uygulama, 300 milyon defadan fazla indirilmiş.

Günlük derslerin ve alıştırmaların olduğu bu uygulama, dil öğrenmeyi size çok sevdirecek!

Uygulamayı kullanmak ücretsiz olsa da premium üyelik avantajlarından yararlanmak için ücret ödemeniz gerekiyor.

2.    Memrise

Memrise

En popüler dil öğrenme uygulamaları içinde adından söz ettiren Memrise, kelime dağarcığınızı genişletmenize destek oluyor.

Portekizce, Fransızca, İngilizce, Çince, Japonca, İtalyanca ve Rusça gibi pek çok dilde eğitimler mevcut.

3.    HelloTalk

HelloTalk

Bu uygulama üzerinden başka ülkelerdeki insanlarla sohbet etme şansı bulabilirsiniz. Böylece konuşarak yabancı dilinizi ilerletebilirsiniz. Uygulama Android ve iOS platformlarında sorunsuz çalışıyor.

Yüzlerce dil desteğine sahip olan uygulama, farklı kültürlerden insanlarla tanışıp ağınızı güçlendirme fırsatı sunuyor.

4.    Lingua Lift

Lingua Lift

Bu uygulama yalnızca Rusça, İbranice ve Japonca dillerinde eğitim veriyor. Ancak hem ücretli hem de sadece Android’de kullanılabiliyor.

5.    Mindsnacks

Mindsnacks

Bu, en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında pek bilinmiyor fakat çocuklar, yeni başlayanlar, profesyoneller; kısaca herkes için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulama çeşitli ders, test ve oyunlardan oluşuyor. Kullanımı ücretsiz.

6.    How to Pronounce

İspanyolca, Almanca, Fransızca ve İngilizce dilindeki sözcüklerin doğru telâfuzlarını bu uygulama vasıtasıyla öğrenebilirsiniz. Böylelikle yanlış söylediğiniz kelimeleri düzeltir, aksanınızı iyileştirebilirsiniz.

7.    Babbel

Seviyenin kolaydan başlayarak giderek zorlaştığı bu uygulama, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek isteyenlere hitap ediyor.

Dil uzmanlarının hazırladığı interaktif diyaloglarla ve sesli derslerle zenginleştirilen uygulama, İngilizceyi daha hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmeyi mümkün kılıyor.

8.    Busuu

En çok indirilen yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde yer alan Busuu’nun 80 milyondan fazla kullanıcısı mevcut.

12 farklı dile yönelik eğitimlerin bulunduğu uygulama, A1’den B2’ye kadar pek çok kurs içeriyor. Dinleme, yazma, konuşma ve okuma becerilerinizi artıracak olan bu uygulama kısmen ücretsiz. Bütün eğitimlerden yararlanmak isterseniz abonelik satın almalısınız.

9.    HiNative

Bu uygulama aracılığıyla, öğrenmek istediğiniz dili, bizzat anadil olarak konuşanlardan ders alabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli noktalarından yabancı insanlarla sohbet etmenizi sağlayan uygulama, hem bilgi hem kültür düzeyinizi yükseltecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir