1. Anasayfa
 2. İnceleme

İphone XS – İphone XS Max Arasındaki Farkı


0

İphone’un son çıkardığı modeller arasında yer alan XS ve XS Max kullanıcılar tarafından merakla beklenen telefonlar arasında bulunuyor. İphone XS – İphone XS Max Arasındaki Fark. Özelliklerini geçtiğimiz günlerde duyuran Apple, yeni telefon modellerinin özelliklerini ve arasındaki farklılıklarını açıkladı. Kullanıcılara iki farklı telefon sunan Apple, İphone XS ve İphone XS Max adında yeni model telefonlarının lansmanını gerçekleştirdi. Boyut ve donanım alanında farklılıkların olduğu belirtilirken işletim sistemi açısından ortak bir yapıya sahip olduğu açıklandı. İki telefon arasındaki fiyat farkı da genellikle donanım ve tasarımsal olarak oluşan bir fark olarak belirtildi.

İphone XS Özellikleri

İphone XS
İphone XS

İphone XS 5.8 inç ekrana sahip olmasıyla birlikte gövde oranı %95 olarak tasarlandı. Tam ekran olmasıyla tercih sebebi haline gelen İphone XS, son model telefonlar arasında boyut olarak cebe uygun bir telefon olmasıyla biliniyor. 3D Touch özelliğine sahip olan cihazın yüksek kontrasta sahip olduğu belirtilmektedir. İphone XS aynı zamanda 64 GB depolama ve 4 GB ram ile başlayan seçeneklerle satışa sunuluyor. Performans açısından tercih edilebilecek telefonlar arasında yer alan İphone XS, 2700 mAh bataryaya sahiptir. Siyah, beyaz ve bronz renkli olarak tasarlanan İphone XS’in 256 GB’a kadar genişletilebilir bir hafızaya sahip olduğu bilinmektedir.

İphone XS Max Özellikleri

İphone XS Max
İphone XS Max

İphone XS Max özelliklerini merak eden kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. 512 GB depolama hafızasına sahip olan İphone XS Max farklı boyutlarda da satışa sunulmuştur. Altın, uzay grisi ve gümüş renklerde satışa sunulan XS Max’in 6.5 inç geniş bir ekrana sahip olduğu bilinmektedir. İphone XS Max için 4 GB ram olduğu belirtilmektedir. Bir önceki telefona göre boyut alanında değişikliklerin olduğu telefonda tasarımsal olarak da bazı noktalarda farklılıklarla karşılaşılması mümkündür. İphone XS Max için aynı zamanda performans modu açısından da gelişmiş özelliklerin olduğu bilinmektedir. Hem geniş bir depolama alanına sahip olmasıyla hem de boyutunun büyük olmasından dolayı oyuncular içinde tercih edilebilecek telefonlar arasında yer aldığı belirtilmektedir.

İphone XS ile XS Max Farkları

İphone XS ile XS Max Farkları
İphone XS ile XS Max Farkları

İphone XS ve XS Max arasındaki farkları merak eden kişiler araştırma yapmaya başladı. Birlikte satışa sunulan iki model arasında birçok nokta da farklılıklar bulunmaktadır. İlk olarak boyut açısından önemli bir farkın olduğu bilinmelidir. İphone XS 5,8 inç iken XS Max 6.5 inç ekrana sahiptir. Aynı zamanda en önemli farklılıklardan biri de depolamadır. İphone XS’in depolaması 64 GB’dan başlamakla birlikte 256 GB’a kadar genişletilebilmektedir. Geniş depolama alanına sahip olmak isteyen kullanıcılar ise XS Max ile 512 GB hazır hafızalı modeli tercih edebilmektedir. Aynı zamanda genişletilebilir hafıza özelliğinin olmasıyla birlikte depolama alanında sorun yaşamanız mümkün değildir.

Diğer inceleme kategorimizdeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir