1. Anasayfa
 2. Internet

İnstagramda Swipe Up Nasıl Yapılır?


0

İnstagram’da adını sıklıkla duyduğumuz konulardan biri de swipe up’tır. Swipe Up Nasıl Yapılır? Yukarı kaydır nasıl yapılır? Swipe up yapmak isteyen kullanıcılar kimi zaman bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Genellikle internet üzerinden yapılan araştırmalar doğrultusunda swipe up’ın nasıl yapılacağına dair bilgi sahibi olunması mümkündür. Freelancerlar tarafından sıklıkla kullanılan ve hemen hemen birçok sayfa da karşılaşabileceğiniz swipe uplar basit bir şekilde yapılmaktadır. Başta İnstagram olmak üzere birçok sosyal medya üzerinden hikayelerinize swipe up fonksiyonunu kolayca ekleyebilirsiniz. Swipe up için herhangi bir takipçi şartı olmamakla birlikte basit bir şekilde swipe up hikayeleri atmanız mümkündür.

Swipe Up Nedir?

Swipe Up, yukarı kaydır olarak çevrilen ve hikayelerinize bağlantı ekleyebileceğiniz bir fonksiyondur. Swipe Up Nasıl Yapılır? Günümüzde en çok İnstagram üzerinde kullanılan ve sosyal medya bağlantıları açısından ön plana çıkan swipe up işlemleri ile dilediğiniz bağlantıya yönlendirme yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Swipe up sayesinde hem bir ürünün veya konunun bağlantısını takipçilerinizle paylaşabilir hem de sosyal medya etkileşimini arttırmanıza olanak sağlanmaktadır.

Swipe Up Nasıl Yapılır?
Swipe Up Nasıl Yapılır?

Swipe Up adı verilen yukarı kaydırma özelliğini etkinleştirmek için herhangi bir şart bulunmamaktadır. 10.000 takipçi şartını geçtiğimiz aylarda kaldıran İnstagram, artık her hesapta swipe up özelliğinin etkinleştirildiğini duyurdu. Birkaç saniye içerisinde hikayelerinize basit bir şekilde yukarı kaydırma bağlantıları eklemenize olanak sağlanmaktadır.

Sosyal Medya  Swipe Up Nasıl Yapılır?

Sosyal medya üzerinden swipe up yapmak isteyen kişiler ilk olarak hikaye ekleme butonuna tıklamalıdır. Hikaye ile ilgili tüm işlemlerinizi yaptıktan sonra bağlantı ekleme işlemine geçebilirsiniz. Hikayeye ekleyebileceğiniz özellik panelinde “ bağlantı “ kısmına tıklamanız gerekmektedir. Bu kısımdan dilediğiniz internet sayfasının bağlantısını swipe up olarak hikayeye eklemeniz mümkündür. Aynı zamanda yukarı kaydır seçeneğini de ilgili bölümden etkileştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaparak kolay bir şekilde hikayelerinize Swipe Up özelliğini ekleyebilirsiniz.

Diğer internet kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir