1. Anasayfa
 2. Internet

Spotifyden Para Kazanmak


0

Spotify, dünyanın en çok tercih edilen müzik dinleme platformlarının başında gelmektedir. Spotifyden Para Kazanmak. Her yıl milyonlarca farklı üyeye hizmet sağlayan firma hemen hemen her müziği içerisinde barındırmasıyla da tercih sebebi haline gelmektedir. Türkiye’de de oldukça sıkı bir takipçi kitlesine sahip olan Spotify üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Spotify yaptığı açıklamalara göre sanatçılarına belli dinleme başına ücret ödemesi yapmaktadır.

Spotifyden Para Kazanmak

Bu ücretleri sanatçı hesabına aktaran Spotift dinlenme başına sabit ücretler ödemektedir. Bu ücretleri etkileyen en önemli faktörün ülke olduğu belirtilmiştir. Reklamverenlerden elde ettiği kazançların çoğunu sanatçılara dağıtan Spotify bu sayede daha fazla sanatçının Spotift’da yer almasını sağlamıştır.

Spotifyden Para Kazanmak
Spotifyden Para Kazanmak

Spotify üzerinden para kazanmak isteyen kişiler yayınladıkları şarkıları dinleyerek kazanç kapısı açabilmektedir. Dinlenme başına hesaplara yansıyan tutarlarla kazanç elde etmek mümkün hale gelmiştir. Her yıl binlerce farklı sanatçının kayıt olduğu Spotify platformunda güvenilir bir şekilde para kazanmanıza olanak sağlanmaktadır.

Spotifyden Ne Kadar Kazanılır?

Spotify’dan para kazanmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biri de ücret tarifesidir. Spotify para kazanmak için tercih edilen platformlar arasında yer aldığından ücretlerin ne kadar olduğu da merak edilmektedir. Spotify’da dağıtılan paralar genellikle dinlenme başına değişiklik göstermektedir. Spotfiy’da dinlettiğiniz ülkeye ve kişi sayısına göre kazancınızı yükseltmeniz mümkün hale gelmektedir. Spotify’da yayınlanmış olan her içeriğin telif hakkına sahip olmasından dolayı kazanç kaybına uğramanız söz konusu değildir.

Spotify üzerinden 1000 dinlenme başında ortalama 3 – 5 dolar aralığında kazanç sağlamanız mümkündür. Tamamen dinleyici kitlesinin ülkesine göre değişen bu tutarlar gelişmiş ülkelerde çok daha yüksek seviyede olabilmektedir. Özellikle Norveç gibi kuzey ülkelerinde bu tutarın 1000 dinleyici başında 8 – 9 dolarlara kadar yükseldiği görülmektedir. Türkiye’de içeriğe göre değişen tutarlar kimi zaman 0.80 dolara kadar düştüğü gibi bazı zamanlarda 3 dolarlara kadar yükselebilmektedir.

Sanatçı hesaplarının profilini tam dolduran ve kitlesini belirleyen kişiler Spotify üzerindeki kazançlarını arttırabilmektedir. Her ay düzenli olarak ödeme alabileceğiniz Spotify üzerinden yüksek tutarlarda kazanç sağlanması artık mümkün hale gelmiştir.

Diğer internet kategorisindeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir