0

İmei Süre Uzatma işlemi İMEİ süresi dolan telefon sahipleri genellikle süreyi uzatma yoluna gitmektedir. E–Devlet üzerinden yapılacak olan işlemler kimi zaman ücretli olabilmektedir. Yüksek rakamların teklif edildiği İMEİ uzatma sürecinde vatandaşların birçoğu süreyi ücretsiz olarak uzatabilmenin yollarını aramaktadır.

Ücretsiz İmei Süre Uzatma Nasıl Yapılır?
Ücretsiz İmei Süre Uzatma Nasıl Yapılır?

İmei Süre Uzatma, Telefonların İMEİ Süresi Kaç Gündür?

Yurt dışından getirilen kayıtsız telefonların belli bir süre zarfında İMEİ kaydına tabii tutulması gerekmektedir. Aksi taktirde telefonun sim kart bölümünün bloke edileceği bilinmektedir. Yasada belirtilen tarihe göre yurt dışından getirilen telefonlar en geç 8 ay içerisinde İMEİ kaydına tabii tutulmalıdır.

İmei Kullanım Süresi Ne Zaman Uzatılmalıdır?

Telefonunuzun İMEİ kullanım süresinin sonuna gelmesiyle birlikte kapanması muhtemeldir. Kapanmadan önce yapılmayan İMEİ yenileme işlemlerini telefonunuzun kapanmasıyla birlikte gerçekleştirmeniz mümkündür.

İmei Kullanım Süresini Uzatmak Ücretli midir?

Yurt dışından getirilmiş olan telefonların kullanım süresini uzatmak isteyen kişiler bunun ücretli olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. İmei Süre Uzatma İmei kullanım süresini 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde uzatabildiğiniz gibi bu süre 2 aya kadar yükselebilmektedir.

İmei Süresi Kaç Kere Uzatılır?

Pandemi sonrası getirilen bu uygulamanın şu an için herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar İMEİ süresini yenilemeniz mümkündür.

Bir Pasaport ile Kaç Kez İMEİ Süresi Uzatılır?

Bir pasaport üzerinden herhangi bir İMEİ uzatma sınırı bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar aynı pasaport üzerinden İMEİ uzatmanıza olanak sağlanmaktadır.

İMEİ Uzatma Sonucu Sorgulama

İMEİ uzatma durumlarınızı E – Devlet üzerinden rahatlıkla sorgulamanız mümkündür. Arama kısmına İMEİ yazarak rahatlıkla ilgili hizmete ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz İMEİ Uzatma Nasıl Yapılır?

Belli bir süre yurt dışında kalan vatandaşlar Türkiye’ye geldiğinde ücretsiz bir şekilde İmei süre uzatma işlemi yapabilir. Bunun için e – devlet uygulamasına başvuru yapılması yeterlidir.

Başkasının Pasaportu ile İMEİ Uzatmak Mümkün mü?

Başka bir vatandaşın pasaportu ile İMEİ uzatılması mümkün değildir. Yalnızca kendinize ait pasaport üzerinden İMEİ uzatma işlemi yapmanız mümkündür.

Başka Birinin Pasaportu ile Yapılan İMEİ Uzatma İşleminde Telefonu Kim Kullanabilir?

Herhangi bir sınırlama olmadan tanıdığınız üzerinden yapılan İMEİ uzatma işlemlerinde de telefonunuzu başkalarına devretmeniz mümkündür.

Diğer teknoloji kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir