1. Anasayfa
 2. Genel

Son Muayene Geçerlilik Tarihi Öğrenme


0

Arabasına muayene yaptıran kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum ise son muayene geçerlilik tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıların çözüm aradığı durumlar arasında yer almaktadır. Aracın düzenli bakımlar arasında yer alan ve mutlaka yaptırılması gereken hizmetler arasında yer alan muayene ile aracınızla ilgili bir sorunun olup olmadığını öğrenmeniz mümkündür. Belli periyotlar halinde gerçekleştirilen muayene hizmetlerini birçok uygulama aracılığıyla takip etmenize olanak sağlanmaktadır.

Son Muayene Geçerlilik Tarihi Öğrenme
Son Muayene Geçerlilik Tarihi Öğrenme

Her yıl binlerce farklı kullanıcı tarafından gerçekleştirilen muayene sorguları birkaç pratik adım sayesinde gerçekleşmektedir. E – Devlet üzerinden yapabileceğiniz sorgulamalar ile aracınız ve muayenesi hakkında detaylı bilgi edinmenize olanak sağlanmaktadır. Araç muayene kontrolü yaparken aynı zamanda bu bilgileri yazdırmanız da mümkündür. Böylece resmi kurumlara iletmeniz gereken belgeleri rahatlıkla temin etmenize yardımcı olunmaktadır. Oldukça basit bir ara yüze sahip olan E – Devlet uygulaması üzerinden her sene binlerce farklı araç muayene sorgulaması gerçekleştirilmektedir.

E – Devlet ile Son Muayene Geçerlilik Tarihi Sorgulama

E – Devlet uygulaması ile son muayene geçerlilik tarihi öğrenme faaliyetleri her geçen gün yayılmaktadır. E – Devlet uygulamasına giren araç sahipleri “ Araçlarım “ bölümünde her türlü sorgulama işlemini birkaç saniye içerisinde yapabilmektedir. Araçlarım kısmından yalnızca kendinize ait olan araçların muayene tarihini sorgulayabilirsiniz. Bu yüzden bir araç ile ilgili yapılacak olan muayene sorgulamalarını araç sahibi kişinin E – Devlet hesabı üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Araçlarım bölümüne girdiğinizde adınıza ait olan araçların bir listesi çıkacaktır. Buradan son muayene tarihi sorgulaması yaptırmak istediğiniz aracı seçmeniz gerekmektedir. İlgili aracın sayfasına eriştikten sonra araç bilgilerim kısmına tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren ve düzenli olarak yapılması gereken muayene işlemlerini kolay bir şekilde sorgulamanız E – Devlet uygulaması ile mümkün hale gelmiştir.

Araç bilgileri kısmından muayene bilgilerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Son muayene geçerlilik tarihi hakkında da bilgi sahibi olabileceğiniz panelden ortalama birkaç saniyede sorgulatma hizmeti alabilirsiniz. Yazdırma seçeneği sayesinde de araç muayenesiyle ilgili gereken belgeleri kolayca çıktı haline dönüştürmeniz mümkündür.

Diğer genel kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir