1. Anasayfa
 2. Fikirler

Binance Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?


0

Sizlere bu yazımızda binance kaldıraçlı işlem hakkında bilgi vereceğiz. Binance, dünya üzerinde en çok tercih edilen kripto para alım ve satımı yapmaya uygun platformlar arasında yer almaktadır. Dünyada hacmi en yüksek kripto para borsası haline gelen Binance, uzun yıllar boyunca sektördeki koltuğunu korumayı başarmıştır. Binance üzerinde en çok tercih edilen işlemlerden biri de kaldıraçlı işlemlerdir. Opsiyonlu işlemler adı da verilen bu tür işlemler riskli olduğu gibi getirisi çok daha yüksek olabilmektedir.

Binance kaldıraçlı işlemleri masa üstü programından gerçekleştirmeniz mümkündür. Masa üstünde yer alan menüler kısmından Vadeli işlemler bölümüne girerek kaldıraçlı işlemlere katılım sağlayabilirsiniz. Açılan menüde hem kripto para varlığını seçebilir hem de kaldıraç oranını belirleyebilirsiniz. Sağ bölmede çıkacak olan panelden de alım veya satım türünü seçip miktarınızı belirterek kaldıraçlı işlem açabilirsiniz.

Binance Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?
Binance Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

Binance Kaldıraçlı İşlem Komisyon Oranları

Binance’de kaldıraçlı işlemlere katılan kişilerin belli oranda komisyon ödemesi gerekmektedir. Bu oran sabit olmakla birlikte kaldıraç ve miktara göre değişiklik gösterebilmektedir. Kaldıraçlı işlemleri yaparken bu komisyon zararı otomatik olarak kesilmektedir. Bu nedenle alım yapıldığı sırada herhangi bir zararınızın gözükmemesinin nedeni satış yaptığınız sırada kesilecek olan komisyondur. Yani Binance’de açtığınız kaldıraçlı işlem herhangi bir kar veya zarar etmese bile işlemi kapattığınızda komisyon zararınız ortaya çıkar.

Binance’de kaldıraçlı işlemlerin komisyon oranı %0,10 ile %0,15 arasında değişmektedir. Aynı zamanda Binance’de ki işlem hacminizi arttırmanız dahilinde bu tutarları bindelik basamağa kadar çekmenize olanak sağlanmaktadır.

Binance Kaldıraçlı İşlem Limiti Nedir?

Binance üzerinden kaldıraçlı işlem yapmak isteyen kişilerin belli bir orana kadar kaldıraç açma limiti vardır. Aynı zamanda Binance’ye üye olan kişilerin direkt olarak kaldıraçlı işlem yapmasına izin verilmemektedir. Binance’de 60 günlük tam üyeliği bulunan kişilerin kaldıraçlı işlem yapma hakkı bulunmaktadır. Kaldıraçlı işlem yapmak isteyen kişilerin ise belli oranlarda 60 güne kadar borsada işlem açması mümkündür.

Genellikle 10 veya 20 kaldıracı geçmeyecek şekilde işlemlerin açılmasına izin verilen Binance’de sınırsız üyeliklerde bu kaldıraç sınırı yükselmektedir. En yüksek kripto çifti olan BTC / USD kripto çifti üzerinden 150 oranında kaldıraç açılmasına olanak sağlanmaktadır. Diğer kripto paralarda ise değişen oranlar olmasıyla birlikte 100 kaldıraca kadar işlem yapılması mümkündür.

Binance Mobilden Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

Binance mobil uygulamasını kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum ise kaldıraçlı işlem yapmak isteyen kişilerin mobil üzerinden rahatlıkla işlem açmasına neden oluyor. Mobil üzerinde vadeli işlemler menüsünün bulunmamasından dolay kullanıcılar kaldıraçlı işlem açarken sorun yaşayabilmektedir. Bunun için ilk olarak Binance mobil uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Ardından ayarlar kısmından program dilinin İngilizce olarak ayarlamanız yeterlidir.

Uygulamayı yenilediğiniz taktirde artık alt bölümde yer alan menülerde “ Futures “ kısmını göreceksiniz. Bu kısım üzerinden kaldıraçlı işlem açabilir, mevcut işlemlerinizi takip edebilir veya pozisyon kapatabilirsiniz.

Sizlerde kaldıraçlı işlem açmak için Binance Futures kayıt olabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Diğer fikirler kategorisindeki konularımızı inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir