1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?


0

Apple ürettiği Iphone ile telefon piyasasında hala çok önemli bir yere sahip gözüküyor. Iphone Kaç GB. Bir Amerikan firması olan Apple, günümüz itibariyle bilgisayar, çeşitli elektronik ve telefon üretimi yapmaktadır. Son derece kaliteli bir ürün olarak piyasaya sunulan İphone telefonlar ile de piyasada köklü bir yere sahiptir. Iphone telefonlar da ek bir hafıza kartı desteği kullanmak şu an itibariyle mümkün değildir. Telefonlara tanımlanmış olan dâhili hafıza neyse onu kullanmak zorunluluğu vardır. Bu durumda Iphone kullanıcıları da sık sık, “Iphone kaç GB kaldı, Iphone kaç GB olduğu nerede yazar” diye merak ederler. Hafıza kullanımını sürekli kontrol etmek gerekir. Bu durumda, Iphone kaç GB olduğunu nereden görebiliriz?

Iphone Kaç GB Dâhili Hafıza İmkânı Sunar?

Iphone markalı telefonlarda, eski modellerde 16 gb ve 32 gb dâhili hafıza imkânı sunmaktaydı. Bunun üzerine çıkamayan kullanıcılar her yeni çıkan Iphone modeli ile beraber, hafıza kapasitesinin arttığını görmekteydiler. En son çıkan modellerle birlikte, müşteriye 128 gb, 256 gb ve 512 gb ye kadar çıkan dâhili hafızalar sunuldu. Tabi bu ek hafıza seçenekleri de kullanıcılara ek maliyetlere sebep olabiliyor. Birçok kullanıcı ihtiyacına göre bir dâhili hafızayı tercih ederken, çoğunluk 128 GB kullanımlı bir hafızanın yeterli olduğunu düşünüyor. Aldığınız Iphone marka üründe, kaç gb kullanımınızın kaldığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?

Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?
Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?
Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?
Iphone Kaç GB Olduğu Nerede Yazar?

Eğer siz de Iphone telefon tercih edecekseniz, dâhili hafıza seçeneklerini de merak etmeniz gayet doğaldır. Şimdi bunu öğrenebilmek için bazı adımları izleyebilirsiniz.

 • Iphone cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giriniz.
 • Önünüze çıkan ekranda “Genel” ve “Hakkında” kısımlarına dokunarak ilerleyiniz.
 • Bu aşamada göreceğiniz “kapasite” kısmı size telefonunuzun dâhili hafızasını gösterecek. Buradan aslında ne kadar GB kapasiteli bir telefonunuz olduğunu görebilirsiniz. İkinci el bir telefon aldığınızda bu kısmı özellikle kontrol etmelisiniz.
 • Ardından “kullanılabilir” yazan kısımda da ne kadar GB kullandığınızı ve ne kadar GB hakkınız kaldığını görebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları izleyerek kolay bir biçimde kaç GB dâhili hafızanız olduğunu görebilir ve ne kadar kullanım hakkınız kaldığını da yine öğrenebilirsiniz.

Bir Başka Yol Olarak Itunes Programı

Iphone Kaç GB
Iphone Kaç GB

Iphone marka telefonunuzun ne kadar GB’a sahip olduğunu öğrenmenin bir başka yolu da Itunes programıdır. Bu programı telefonunuza indirebilir ve buradan telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Telefonunuza dâhil her türlü kullanımı görebilmeniz mümkün olur. Buradan dolan hafızalarınızı, bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.  Iphone markası, şirket politikası olarak telefonlarda hafıza kartı kullanımını istemiyor. Bu yüzden Itunes programını da kullanıcılar için tasarlamışlar, Itunes programı ile hafızanızı dolduğu her an rahatlıkla bilgisayara aktarabilirsiniz. Bütçenize göre daha fazla GB seçeneği olan bir İphone tercih edebilir ve hafıza sorunu yaşamadan, konforlu bir telefon keyfi de sürebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan acaba nerede yazar dedikleriniz için önereceğimiz siteyi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir