0

Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama başlıklı yazımızda ceza sorgulamanın nasıl yapıldığını anlatacağız. Karayollarından yapılan ihlalli geçişler sonrası ceza kesilen araç sahiplerinin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu duruma ise ihlalli geçişlerin yapılıp yapılmadığını sorgulamanızı sağlayacak uygulamalar geliştirilmiştir. Bu uygulamalar üzerinden karayolları üzerinde aracınızla gerçekleştirdiğiniz ihlalli geçişleri sorgulayabilir ve mevcut cezalarınızı takip edebilirsiniz. Aynı zamanda uyarı puanlarını da takip edebileceğiniz sistem üzerinden karayolları üzerinde yapmış olduğunuz birçok hatalı eylemi görmeniz mümkündür.

 E – Devlet üzerinden rahatlıkla sorgulayabileceğiniz ihlalli geçişleri birkaç adımda inceleyebilirsiniz. İhlalli geçiş yapan araç sahipleri mevcut cezalarını ve uyarı puanlarını sistem üzerinden rahatlıkla takip edebilmektedir. Son yıllarda geliştirilen ve kullanış kolaylığı ile ön plana çıkan karayollarının resmi uygulaması üzerinden aracınızla ilgili her türlü ihlali takip edebilirsiniz. Böylece uyarı puanının yanı sıra mevcut cezalarınızı da takip etmeniz mümkün hale gelmektedir. Aracınızla ilgili her türlü kayıtlara E – Devlet uygulamasında yer alan trafik hizmetleri üzerinden birkaç dakika da ulaşmanız mümkündür.

Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama
Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama

E – Devlet Üzerinden Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama

E – Devlet uygulamasına giriş yapan kişiler birkaç basit adımda karayolları ihlallerini sorgulayabilmektedir. E – Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına “ Hızlı Geçiş İhlali Sorgulama “ hizmetini aratmanız gerekmektedir. Ardından Karayolları Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu hizmet sayfasına aktarılacaksınız. Bu bölümde mevcut araçlarınıza kayıtlı HGS geçiş ihlallerini rahatlıkla sorgulamanız mümkündür. Aynı zamanda ödeme sayfasının da bulunduğu KGM üzerinden rahatlıkla ihlal tutarlarını ödemenize olanak sağlanmaktadır. Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama

Ceza sorgulamasını yaparken aynı zamanda tüm belgeleri barkodlu bir şekilde yazdırmanız da mümkündür. Böylece resmi kurumlara yapacağınız belgeli başvurularda bu tür sayfaları yazdırarak kullanabilirsiniz. Hem ihlalli geçişleri sorgulayabileceğiniz hem de ödeme yapabileceğiniz uygulama oldukça pratik bir ara yüze sahiptir. Bu nedenle araç sahiplerinin işlerini kolaylaştıran uygulamalar arasında bulunan “ Hızlı Geçiş İhlal Sorgulama “ hizmeti ile birkaç dakika içerisinde ihlalli geçişleri sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda geçmiş tarihlere ait ihlalli geçişleri ve yapılan ödemeleri de aynı pencereden takip etmeniz mümkündür. Her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen hizmet araç sahiplerinin beğendiği uygulamalar arasında yer almaktadır.

Diğer konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir