1. Anasayfa
 2. Internet

Numara Taşıma Durum Sorgulama


0

Numarasını taşıtmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Numara taşıma durum sorgulama işlemini yapmak ise çok basit. Operatörler arası yapılacak olan bu işlemler ise internet ortamında gerçekleşen işlemler arasında yer almaktadır. Oldukça basit olmasıyla birlikte günümüzde sıklıkla tercih edilen işlemlerden biri olan numara taşıma işlemleri operatörler arasında gerçekleşmektedir. Mevcut operatörünüzden memnun olmamanız dahilinde numaranızı güvenli bir şekilde istediğiniz operatöre transfer edebilirsiniz.

Numara Taşıma Durum Sorgulama

Numara Taşıma Durum Sorgulama
Numara Taşıma Durum Sorgulama

Kısa sürede gerçekleşmesiyle de tercih sebebi olan numara taşıma işlemlerinizde kazançlı çıkmanız bile mümkündür. Operatörler sık sık numara taşımak isteyen kullanıcılarına indirimli tarifeler yansıtabilmektedir. Bu nedenle hem numara taşırken hem de yeni hat alırken operatör kampanyalarını takip etmek gerekebilir. Numara taşıma işlemleri birkaç saat sürdüğü gibi birkaç gün de sürebilir. Bu durumda taşıma işlemlerini farklı araçlarla sorgulamanız mümkündür. Numara Taşıma Durum Sorgulama işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Numara Nasıl Taşınır?

Numara taşımak isteyen ancak daha önce böyle işlem gerçekleştirmediği için bilgi sahibi olmayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu durumda ise izleyebileceğiniz birçok yol bulunmaktadır. Numara taşırken dikkat etmeniz gereken durumlardan biri operatörler arası geçiş süreci ve ücretlerdir. Aynı zamanda operatörlerden bir diğerine geçerken internet üzerinde yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Sizinle iletişime geçecek olan yeni operatörünüz sizler adına geçiş işlemini başlatacaktır. Oldukça basit olarak bilinen numara taşıma işlemleri internet üzerinden şubeye gitmeden gerçekleştirilmektedir. Günümüzde her yıl binlerce kişinin gerçekleştirdiği numara taşıma işlemleri hem kolay olmasıyla hem de kullanıcıya avantajlar sağlamasıyla tercih edilen faaliyetler arasında yerini almaktadır.

Numara Taşıma Ne Kadar Sürer?

Numara taşıma süreciyle ilgili merak edilen sorunlardan biri de süreçtir. Ortalama birkaç saat süren bu işlem operatörler arası yoğunluğa göre de değişiklik göstermektedir. Özellikle son yıllarda artan numara taşıma işlemleri aynı zamanda bu sürecin süresini arttıran durumlar arasında yerini almaktadır. Numara Taşıma Durum Sorgulama nasıl yapılır? Numara taşıma işlemi ortalama 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle 24 saati aşan numara taşıma işlemlerinde sorgulama faaliyetleri gerçekleştirmeniz gerekebilir. Numara taşıma sürecinde yakından takip için servis sağlayıcınız ile telefon görüşmesi yaparak anlık olarak bilgi almanız mümkündür.

Aynı zamanda numara taşıma işlemlerini internet üzerinden de takip etmeniz mümkün hale gelmektedir. Numara taşıma işlemlerini operatöre göre değişen iletişim formları üzerinden rahatlıkla takip etmeniz mümkündür. 24 saati aşan durumlarda numara taşıma süreciniz hakkında bilgi almanız önerilmektedir. Numara Taşıma Durum Sorgulama işlemi nasıl yapılır? Hem daha fazla vakit kaybı yaşamamanız açısından hem de bilgi sahibi olmanız açısından operatörlerin sisteminden numara taşıma sürecinizi sorgulamanız mümkündür.

Numara Taşıma Ücreti Nedir?

Numara taşımak isteyen kişiler aynı zamanda bu sürecin ücretli olup olmadığı konusunda da meraklı olabilmektedir. Numara taşımak isteyen kişilerin genellikle bu işlemler için ücret ödemesi söz konusu değildir. Günümüzdeki popüler servis sağlayıcıları arasında yer alan Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell bu işlemleri kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Numara taşıma işlemi alırken operatörler arasında yapılan geçiş kampanyaları hakkında bilgi sahibi olunması da gerekmektedir.

Yeni hatta geçiş yapmak isteyen kişilerin hem ekstra bir bedel ödememesi açısından hem de sağlıklı bir geçiş işlemi yapabilmesi için sürekli olarak durum sorgulaması yapması önerilmektedir. Numara taşıma sürecinde bazı durumlarda mevcut operatör tarafından ret yeme ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda ise numara taşıma süreci etkisiz hale geleceğinden vakit kaybı yaşamanız da mümkündür. Bundan dolay numara taşıma işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirirken durum sorgulamasını da aralıklarla gerçekleştirmek gerekebilir.

Diğer internet kategorisindeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir