0

Vestel buzdolapları çeşitli problemler yaşandığında alarm verebilir. Vestel buzdolabı neden alarm verir sorusu son dönemde en sık sorulan sorulardan biridir. Bunun için sorunun kökenine inmek ve sebebi öğrenmek gerekir.  Genellikle buzdolapları asli görevlerini yapamadıklarında alarm verir. Buzdolabının alarm vermesi için soğutma performansını yerine getirememesi gereklidir. Dondurucu bölümünün eksi 10 derecenin altına düşmesi, alarmın ilk sebebi olabilir. Alarm belirli bir süre çaldıktan sonra kapanabilir. Bu tip sorunlarda verimlilik düşeceği için direkt olarak bir yetkili servis ile görüşmek ve gerekli aksiyonları almak gerekir.

Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?
Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?

Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?

Buzdolabının dondurucu bölümünün eksi 18 derecenin altında olması risk faktörleri içermekle birlikte verimliliğin düşmesine neden olacaktır. Eksi 10 derecenin altına düşmesi ise direkt olarak alarmın çalmasını sağlar. Türkiye’nin 81 iline yayılmış olan geniş servis ağıyla Vestel bu tip sorunları en hızlı şekilde çözebilecek kapasiteye sahiptir. Bu nedenle bir yetkili servis ile iletişime geçmek ve buzdolabının bakımlarını yaptırmak oldukça büyük önem taşır.

Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?

Vestel Buzdolabı SR Uyarısı Ne Demek?

Vestel buzdolaplarında “SR” adı verilen bir sistem vardır. Buzdolabının iç soğukluğunu temsil eder ve randımanlı çalışabilmesi için sabit bir değere sahip olması gerekir. Aksi takdirde beklenen performansı elde etmek mümkün değildir. Vestel buzdolabı SR uyarısı alan kullanıcılar sorunun ne olduğunu ilk bakışta anlamayabilir. Bu noktada sorun, kişilerin buzdolabına görece fazla taze yiyecek koyması ve aynı zamanda kapağını uzun süre açık bırakmasıdır. Bu tip durumlarda buzdolabının iç sıcaklığı ekstrem şekilde düşüş gösterecektir.

Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?

SR uyarısı uzun bir süre yanabilir ve bu da buzdolabının iç sıcaklığının halen dengelenmediğinin işaretidir. İç sıcaklığın dengede olmaması yiyeceklerin bozulmasına, çürümesine ve buzdolabının içinin kokmasına neden olacaktır. Bu nedenle en kısa sürede bir yetkili servis ile görüşmek büyük önem taşır.

Vestel Buzdolabı Neden Alarm Verir?

Yetkili servis tarafından yapılan incelemelerin ardından gerekli aksiyonlar alınacak ve SR uyarısı ortadan kalkacaktır. Buzdolabına tek seferde kapasitesinin üzerinde yiyecek saklamak ya da kapağını açık unutmak dolabın ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle dikkatli olunması ve özen gösterilmesi gerekir.

Bosch Buzdolabı Ayarları Nasıl Yapılır? konu başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir