1. Anasayfa
 2. Genel

Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder?


0

Farklı sebeplerden ötürü evliliklerin sonlanması günümüzde en sık rastlanan durumlardan biridir. Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder? Karşılıklı olarak anlayış, saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkiyi sonlandırmak gerekir. Bu noktada farklı problemler de yaşanabilmektedir. Taraflardan biri, diğerini aldattığında boşanma genelde tek celsede tamamlanır. Fakat bunun için bazı kanıtlara da ihtiyaç vardır. Bu duruma karşın aldatan eş ne kadar tazminat öder minvalinde sorular yöneltilmektedir.

Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder?
Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder?

Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder?

Eşlerin tazminat ödemelerinin karar verilmesi için bazı faktörlerin dikkate alınması gerekir. Bu faktörler genellikle aşağıdaki gibidir;

 • Eşlerin bir arada olduğu ve evli olduğu sürenin toplamı
 • Çocuk sayısı ve çocukların yaşı
 • Her iki tarafın da ekonomik olarak durumları
 • Aldatan eşin, farklı birinden çocuğunun olup olmaması

Bu gibi durumlar tazminatın belirlenmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Mahkeme tarafından bu kriterlere dikkat edilir. Aldatmanın kanıtlanması durumunda tek celsede boşanma da tazminat da belirlenir. Bu tazminat, aylık olarak ödenen bir miktar değildir ve tek sefere mahsus ödenir. Bunun yanı sıra mahkemenin talebi doğrultusunda nafaka ödenmesinde de karar kılınabilir.Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder

Sosyal Medyada Aldatma Boşanma Sebebi midir?

Günümüzde sosyal medyanın çok sık kullanıldığı malumdur. Bu nedenle pek çok kişi sosyal medyadan farklı kişilerle görüşerek bir ilişkiye girebilir. Fakat bu noktada evli olan kişilerin sosyal medyadan görüştüğü insanlarla sanal bir ilişki yaşaması da rastlanan durumlardan biridir. Birçok kişi bu durumun boşanma sebebi olup olmadığını merak etmektedir. Sosyal medyada aldatma boşanma sebebi midir minvalinde sorular yöneltilmektedir.

Taraflardan birinin, sosyal medya üzerinden karşı cinsle yaptığı ve duygusal bağ içeren her türlü sohbet aldatma niteliği taşır. Bu duruma; fotoğraf gönderme ve mesaj gönderme kanıt olarak gösterilebilir. Bu tür durumların yaşanması güven kırıcı hareketler kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle ilişkide aldatılan kişi eşine boşanma davası açabilir. Bu durum emsal karar taşıyan bir dava sonucunda sabit olarak boşanma sebepleri arasında görülmüştür. Bunun yanı sıra sosyal medyada aldatma aynı zamanda çoğu durumda tazminat hakkı da doğurur. Aldatılan eş, tazminat alma haklarını sonuna kadar kullanabilir.

Savcılık Dilekçe Örneği konu başlıklı yazımız da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir