1. Anasayfa
 2. Internet

iPhone Pil Ömrü Nasıl İyileştirilir


0

iPhone kullanıcılarının en önemli sorunlarından biri iphone pil ömrü tabiki de. Gerçi artık tüm telefonların genel problemi olmaya başladı. Bu yazımızda pil ömrünün nasıl uzatabileceğinizden bahsedeceğiz.

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?
iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Bir şarj kablosu kullanmaya başlamadan önce iPhone’unuzun ne kadar pil kullandığını kontrol edin. Uygulamaya göre pil kullanımını kontrol ederek, hangilerinin kaldırılacağını veya kaçınılacağını öğrenebilirsiniz. Hangi uygulamaların en fazla gücü tükettiğini kontrol etmek için Ayarlar uygulamasına gidin ve Pil sekmesine tıklayın. Bu, son bir gün içinde hangi uygulamaların en fazla enerjiyi kullandığını size gösterecektir. Ayrıca size pilinizin Sağlığını da söyleyecektir. Pil Sağlığı ne kadar yüksek olursa, iPhone’unuz o kadar uzun süre şarj tutabilir.

iPhone Pil Ömrü Nasıl İyileştirilir?

İPhone pil ömrünü iyileştirmenin başka bir seçeneği de iPhone’unuzu hücresel yerine WiFi kullanacak şekilde ayarlamaktır. Bu, hücresel veri kullanımından kaçınarak pil ömründen tasarruf sağlayacaktır. WiFi kullanırken hücresel bağlantınızı kapatmak da pilden tasarruf etmenize yardımcı olur. Hücresel veriyi kapattığınızda, telefonunuz sürekli sinyal aramaktan kaçınacaktır. iPhone’unuzu Uçak Moduna alarak sinyal aramasını engellemiş olursunuz.

iPhone’unuzun pil ömrünü uzatmak istiyorsanız, gösterilmesi gerekmeyen bildirimleri kapatabilirsiniz. Bu, pilinizin ömrünü uzatmanın harika bir yoludur. Alternatif olarak, kullanışlı olmayan bildirimleri kapatabilirsiniz. iPhone’un pil ömrünü uzatmak istiyorsanız Karanlık Modu kullanabilirsiniz. Bildirimleri kapatmanın yanı sıra enerji tasarrufu yapabilen uygulamaları kullanarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Pil ömrünün uzatacak diğer yöntemler nelerdir?

İPhone’unuzun pil ömrünü artırmak için başka yöntemler de vardır. İlk olarak, aldığınız bildirimlerin sayısını azaltabilirsiniz. Ne kadar çok bildirim alırsanız, pil o kadar uzun süre dayanır. Arka planda uygulama yenilemeyi kapatmayı deneyin. Hangi uygulamaların arka planda yenilenmesi gerektiğini ve hangilerinin olmaması gerektiğini seçtiğinizden emin olun. Örneğin, e-postayı sık kullanıyorsanız, arka planda yenilenmesine izin vermelisiniz. Ancak arka planda görünmesini istemiyorsanız, e-posta bildirimini veya diğer bildirimleri kapatabilirsiniz.

 • iPhone’unuzdaki ayarları optimize edin. Ekran parlaklığını azaltabilir ve ekranı karartabilir ve ayrıca Karanlık modu açabilirsiniz. Bu adımlar, iPhone’unuzun daha uzun pil ömrü sağlamasına yardımcı olacak ve diğer cihazlarla daha uyumlu olacaktır. Bu seçenekler ayrıca iPhone’unuzun pil ömrünü artırmanıza yardımcı olacaktır. Ayarlarınızı iPhone’unuzda değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. iPhone, telefonunuzun pilini etkileyebilecek birçok uygulamaya sahiptir. Pilin yalnızca doğru şekilde şarj olduğundan değil, aynı zamanda doğru miktarda meyve suyu içerdiğinden de emin olmalısınız.
 • Bluetooth’u kapatmak, iPhone pil ömrünü iyileştirmenin başka bir yoludur. Bu özellik, harici cihazlara bağlanmak istiyorsanız kullanışlıdır, ancak Bluetooth’u ne kadar çok kapatırsanız o kadar iyidir. Bunu yaparak, iPhone’unuz daha verimli çalışabilir ve daha fazla güç tasarrufu sağlayabilir. Wi-Fi’yi evdeyken bile devre dışı bırakabilirsiniz, böylece bir Wi-Fi ağına bağlanma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Hücresel verileri kapatarak pil ömründen tasarruf edebilirsiniz.
 • WiFi’yi etkinleştirerek iPhone pil ömrünü artırabilirsiniz. Kablosuz internet, web’e erişmek için en iyi seçimdir. Bağlanmanıza gerek kalmadan web’de gezinebilirsiniz. WiFi kullanarak çok fazla güç tasarrufu yapabilirsiniz. WiFi’ye ek olarak, telefonunuzun hücresel bağlantısını kapatarak da pilden tasarruf edebilirsiniz. Hücresel bağlantı pili tüketir ve telefonunuzu kullanılamaz hale getirir. Pil ömründen tasarruf etmek için Uçak modunu da kullanabilirsiniz.
 • Kablosuz şarj cihazı kullanmanın yanı sıra iPhone’u Uçak Moduna almayı da deneyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, çoğu modern telefonun ortak özelliği olan Uçak Modundayken iPhone’unuz bir sinyal aramaz. Enerji ve pil tasarrufu sağlayacaktır. Bunu yaparak telefonunuzun pil ömrünü en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Hala bu sorunla mücadele ediyorsanız, iPhone’unuzu yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Diğer internet kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir