1. Anasayfa
 2. Genel

Kişisel Gelişim Ödevleri


0

İnsanın kendisini tanıması hayatının her kulvarında büyük önem taşır. Uygulayacağınız kişisel gelişim ödevleri hayatınız bir parçası olacaktır. Güzel, mutlu, huzurlu, dengeli ve benzeri güzel sıfatlarla yaşamak için önce insan kendini tanımalı. Bir ağaç fidanını büyütmek gibidir yaşam. Önce ne fidanı olduğunu anlamalıyız, ne fidanı olduğunu bilirsek ne kadar su alması gerektiğini, ne kadar güneş alması gerektiğini, hangi kuşların dallarına konacağını dahi öngörebiliriz.

 Çabamız bu yönde olursa fidan kocaman bir ağaç olur. Meyveler vermeye başlar, kuşlara ve diğer canlılara yuva olmaya başlar. Tüm kainata oksijen olur ve her şey herkes faydalanır. Kendimizi geliştirmek istiyorsak, kişisel gelişime önem veriyorsak kişisel gelişim için yolculuğa çıkmaya karar vermiş, kök salmaya hazır bir fidan gibiyizdir. Besine ihtiyacımız vardır, besinle tomurcuktan çıkmak için güce, çalışmaya, çabaya. Kişisel gelişim ile potansiyelimizi açığa çıkartıp kendimizi ileriye taşımak istiyoruz.

Kişisel Gelişim Ödevleri Ne Yapmamalı

 Durmayın. Kişisel gelişim yoluna çıkmaya karar vermek elbette ki yeterli değildir. Hiçbir kişisel gelişim aracı sihirli değnek değildir. İstediğiniz kadar kitap okuyun, eğitim alın, film izleyin bunları yapmak durmaktır. İlerlemek için adım atmalısınız. Sadece durup bakmak yetmez. Bu yola çıktıysanız yolu durarak yürüyemezsiniz, bazen koşmalı bazen yürümeli belki düşmeli tekrar kalkmalısınız.

Kişisel Gelişim Ödevleri Ne Yapmalı

 Okuduğunuz, izlediğiniz, öğrendiğiniz her şeyi uygulayın. Uygulamak hareket etmektir. Harekete geçmelisiniz. Harekete geçmek kişisel gelişimin en büyük adımları ödevleri yapmaktan geçer. Her güne ayna karşısında kendinizi sevdiğinizi söyleyerek başlama ödeviniz varsa, düşünmeyin sadece yapın. Bu ödevler ne işime yarayacak, kaç yaşındayım ödev ne, ben zaten anladım, çok saçma, mantıksız ve benzeri olumsuz cümlelerle aklınızı karıştırmayın. Kalpten inanın. Hanginiz ilkokula başladığında sayfalarca düz çizgi çekmedi? Düz çizgi, yan çizgi gibi bir sürü alıştırmadan sonra alfabenin ilk harfini nasıl yazdınız? İlk harfle başladığınız bu yolda ilmek ilmek ödevlerle oturttuğunuz bilgileri işlediniz de bugünlere geldiniz.

Sonuç

Kişisel Gelişim Ödevleri
Kişisel Gelişim Ödevleri

 Ödev yapmanın önemini kardeşinize, çocuğunuza, yeğeninize, öğrencinize ve sizden küçüklere nasıl öğütlüyorsunuz? Neden öğütlüyorsunuz, oyun oynamak varken çocuklara neden ödev yapmaları gerektiğini vurguluyorsunuz? Gelişip büyüyebilmelerinde, öğrenmeyi pekiştirebilmelerinde, doğru şekilde unutulmayacak bilgiler olarak hafızalarına kaydedebilmelerinde ödevin yerinin önemi biliyorsunuz da ondan.

Diğer genel kategorisindeki konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir