1. Anasayfa
 2. Fikirler

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı


1

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı ne kadar? On binlerce tl para verip satın almış olduğunuz akıllı telefonunuz elinizden suya düştüğünü tuvalette cebinizde unuttuğunuz zaman tuvalete düştüğünü yada yazın sıcak havada havuza telefonunuz ile birlikte girdiğinizi düşündüğünüz zaman. Aklınıza hep keşke su geçirmeyen telefon alsaydım yada keşke telefonu alırken kasko yaptırsaydım gelecektir. Olan oldu telefonumuz suya düştü peki bundan sonra biz ne yapacağız. Aklımıza ilk teknik servis gelecektir. Fakat telefonun suya düşmesi kullanıcı odaklı bir arıza olduğu için suya düşen telefon tamir fiyatı olarak sizden yüksek meblağlar isteyeceklerdir. Garanti kapsamında olmadığını söyleyeceklerdir. Bu durum da size ekstra fazladan masraf olacağı anlamına geliyor.

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı
Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı

Suya düşen telefonumuzu tamire vermeden nasıl kurtarırız. Sadece su olarak da düşünmeyin telefonunuza çay kahve gibi farklı sıvı maddelerden dolayı da bozulabilir.

Suya düşen telefon tamir fiyatı sizin için masraflı bir durum ise kendi işinizi kendiniz halledebilirsiniz.

Su ile temas eden telefona ne yapmak gerekir?

Öncelikle panik yapmayın ve heyecanlanmayın.

Böyle bir durumda karşılaştığınızda zamanla yarıştığınızı ve en basit bir hatada telefonunuz tamamen kaybedeceğinizi sakın unutmayın.  Evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntemi sizinle de paylaşmak istiyorum.

 • -Suya düşen telefonunuzu hemen kapatın ve arka kapağını açarak bataryasını çıkarın. Yoksa içindeki sıvıdan dolayı kısa devre olmasını engelleyemezsiniz. Bu süre zarfında bir müddet telefonunuzu şarja takmayın.
 • – Peçete , pamuk yada sıvıyı emebilecek bir bezin üzerine telefonunuzu koyun. Telefonunuzun çıkartılabilir tüm parçalarını çıkartıp onu da üzerine koyun . Sim kartınızı çıkarmayı unutmayın. Gerekirse pamuk ile telefonunuzu yavaşça silin.

Sakın ola ki telefonunuzu fön makinesi ile kurulamaya kalkışmayın. Normalde ıslak bir yeri kurulamak için sıcak hava ile temas ettirmek mantıklı olsa da bu akıllı cihazlar için geçerli değildir.

Bunun yerine telefonunu dik konuma getirerek üst taraftaki sıvıların aşağıya akmasını ve kurumasını  sağlarsanız daha iyi olur. Akıllı cihazların sıcak hava ile teması bu gibi cihazların yapısına zarar verebilir. Uzun süre sıcak havaya maruz kaldıklarında kasanın veya daha zayıf olan bölgelerinin yumuşamasına ve hatta erimesine neden olmaktadır.

   Diğer bir yöntemimiz pirincin nem tutma özelliğini kullanmaktır. Pirinç insan sağlığına ne kadar yararlı ise telefonumuzu kurtarmada da bize hayati bir fayda sağlar. Telefonumuzun çıkarılabilir tüm parçalarını çıkardıktan sonra cihazımızı ve parçalarını pirincin içine koyuyoruz.  Mümkünse telefonunuz pirinçten görünmesin yani çuvalın içine koyun ve üzerini pirinçle kapatın birkaç gün içinde tertemiz bir şekilde çıkaracaksınız cihazınızı.

Eğer Suya düşen telefon tamir fiyatı hakkında bilginiz yok yada bu fiyat size fazla geldiyse nem alıcı silika jel ile cihazınızı kurutabilirsiniz. Bunlar genel de bir mağazadan aldığınız kıyafetlerinizin  içerisinde çıkan nem alıcı maddelerdir. Tablet şeklinde olan bu jelleri telefonumuzu koyduğumuz  pirincin içerine birkaç tane atar isek daha başarılı sonuçlar alabilir telefonumuzu kurtarmış oluruz.

Kombi Anakart Tamir Fiyatı konu başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir