1. Ana Sayfa
  2. Genel

AFAD gönüllüsü nasıl olunur? Ne iş yapar? Başvuru Detayları


0

Ülkemizde karşılaştığımız doğa olaylarında görevli olan ekipler mevcuttur afad gönüllüsü gibi. Bunlardan birisi de bilindiği gibi AFAD gönüllülerinden oluşan sivil kurtarma ve güvenlik ekipleridir. AFAD personeli gönüllüsü olmak isteyenler, kapsamlı araştırma ile personel olmanın yollarını arıyor. Gönüllü olmak için yapılması gerekenleri detaylar kısmında bulabilirsiniz. Gönüllüsü olabilmek için e-devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor.

AFAD Personeli Nasıl Olunur?

AFAD personeli olmanın bazı şartları bulunuyor. 18 yaşını dolduran bireyler AFAD ekiplerinde AFAD personeli olarak hizmet verebilir. Gönüllüsü olmak isteyenlerin başvuruları nereye yapacakları merak edilen konular arasındadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. E-devlet üzerinden AFAD araması yaptıktan sonra gönüllü ol tıklanarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru durumu ve başvuru sonucunu yine e-devlet üzerinden takip edilmelidir.

AFAD Gönüllüsü kimdir?

AFAD Gönüllüsü
AFAD Gönüllüsü

Kendi isteği doğrultusunda, yardımlaşma ve dayanışma sebebi ile hiçbir maddi beklentisi olmadan toplum çıkarları doğrultusunda topluma faydalı olmak amacıyla zamanını, gücünü kullanarak acil durumlarda katkı sağlayan kişilerdir.

Diğer genel kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Yorum Yap