1. Anasayfa
 2. Mühendislik

Elektrikli Arabaların Dezavantajı Nelerdir?


0

Elektrikli arabaların dezavantajı çok sessiz olmaları. Bu, geçen arabaların sesini duymaktan hoşlanan birçok insan için bir dezavantajdır. Elektrikli arabaların bir sonraki dezavantajı, geleneksel arabalar kadar esnek olmamaları. Elektrikli otomobilinizi geleneksel otomobiliniz gibi özelleştiremezsiniz. Bu, EV’nizi görünmesini istediğiniz şekilde özelleştiremeyebileceğiniz anlamına gelir.

Elektrikli Arabaların Dezavantajı Nelerdir?

Elektrikli arabaların en büyük dezavantajı maliyetleridir. Plug-in teşvikleriyle bile bu araçlar oldukça pahalı olabiliyor. Örneğin, elektrikli arabalar için pil maliyeti oldukça yüksektir. Pil ne kadar büyük olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Bu nedenle, birçok EV 30 bin doların üzerinde başlar ve daha pahalı Tesla modellerinden bazıları 50 bin doların üzerinde olabilir. Bununla birlikte, bunlar elektrikli otomobillerin diğer büyük dezavantajlarına kıyasla nispeten ucuzdur.

Elektrikli Arabaların Dezavantajı Nelerdir?
Elektrikli Arabaların Dezavantajı Nelerdir?

Elektrikli arabaların bir diğer dezavantajı ise maliyetleridir. Elektrikli bir arabanın aküsü ucuz değildir ve daha büyük bir akü size daha pahalıya mal olur. Bir EV’nin ortalama fiyatı 30 bin doların üzerinde ve daha pahalı olanların çoğu 50 bin doların üzerinde. Bu nedenle, tamamen elektrikli bir araba satın almaya gücünüz yetiyorsa, onu almalısınız. Ancak, faydaları bu dezavantajlardan çok daha ağır basmaktadır.

Fiyatlar

Elektrikli arabaların en büyük dezavantajı maliyetleridir. Benzinle çalışan meslektaşları kadar güçlü değiller. Bunun başlıca nedeni, piller aracılığıyla güç üretmeleri ve yeniden şarj edilmeden önce yalnızca yüz iki mil gidebilmeleridir. Ek olarak, aküler sık ​​yağ değişimi gerektirmez ve genellikle daha uzun ömürlüdür. Ancak, düşük maliyetli bir elektrikli araba arıyorsanız, kullanılmış bir araba satın almanın maliyetini göz önünde bulundurmalısınız.

Elektrikli Araba

Elektrikli arabaların bir diğer dezavantajı ise maliyetidir. Yakıtla çalışan arabaların aksine, bir EV satın alınması gerekiyor. Bu arabalar maliyetlidir, ancak birçok yönden çevre için daha iyidirler. Elektrikli araba satın almak, çevreyi koruyacağı için uzun vadede size para kazandıracaktır. Elektrikli arabaların en büyük dezavantajı bu. Elektrikli araba sahibi olmanın birçok avantajı vardır. Yani, elektrikli bir araç almayı düşünüyorsanız, düşünün! Birkaç yıl içinde sahip olmaktan mutluluk duyacaksınız!

Tamamen elektrikli bir otomobilin fosil yakıt kullanmadığı doğru olsa da, geleneksel benzinle çalışan bir araçla aynı miktarda CO2 yayacaktır. Bu, elektrikli bir otomobilin gazla çalışan bir otomobilden daha çevre dostu olduğu anlamına gelir. Ancak elektrikli bir aracın maliyeti, yakıtla çalışan bir aracın maliyetinden hala önemli ölçüde düşüktür. Ayrıca, geleneksel yakıtla çalışan bir araca göre bakımı daha az maliyetli olacaktır.

Diğer bir yazımız olan araçlarda yağ eksiltme sorunu konu başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir