1. Anasayfa
 2. Mühendislik

Motor Beyni Tamiri Fiyatı


0

Motor  arabanın ihtiyacı olan gücü sağlayan en önemli parçasıdır. Motor beyni tamiri fiyatı. Motoru kontrol etmeye yarayan ve çalışmasını doğru bir şekilde sağlamasına yardım eden mekanizmaya motor beyni diyoruz. Motor beyni arabanın çalışmasında ki en önemli unsurdur. Aracın farklı bölgelerinden  gelen direktifleri uygulama yeri motorun beyin yeridir. Burada bulunan herhangi bir arıza demek aracın çalışmaması demektir. Buda motor beyni tamiri gerektirir.

Motor beyni tamiri fiyatı

Motor Beyni Tamiri Fiyatı
Motor Beyni Tamiri Fiyatı

Motor beyni arızaları farklı nedenlerden oluşabilmektedir. Motorun su ile temas etmesi. Herhangi bir yerden darbe alması bir yere vurması kullanıcıdan kaynaklı problemlerdir.  Motor beyninin arızasında yapılacak olan işlemlerin doğru olabilmesi için arıza sebebinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Motor beyni tamiri fiyatı arızanın nedeni ve yapılacak işlemlerin boyutuna göre değişebilmektedir.

Araba motor beyni bozulursa aracın performansından ciddi manada düşüşler meydana gelir.Tamir edilmeden bu şekilde kullanılırsa daha ciddi arızalara neden olabileceği gibi arabanızın motorunu tamamen kaybedebileceğiniz bir durumda oluşabilir. Özellikle 2. El  araba alımlarında motor beyninde arıza olup olmadığı iyi kontrol edilmelidir. Motor beyni arızalı araçları almamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer aracı aldıktan sonra arıza çıktı ise motor beyni tamiri fiyatı na bakmadan önce sorunun nasıl halledileceğidir. Bu durumlar bakım ve tamiratı, beyin resetleme işlemi, parça değiştirme yada motor beyninin komple değişimidir. Bizim tavsiyemiz eğer tamir imkanı yok ise sıfır beyin takılmasından yanadır. Çünkü 2. El motor beyinlerinden de arızalar meydana gelmektedir.

ECU ne demek?

ECU ne demek?
ECU ne demek?

  Motor bir arabanın gücüdür güç kaynağıdır. Bu gücün kaynağını idare eden ve yöneten  ünite ise motor beynidir. Motor beyni Electronic control unit (ECU) anlamına gelmektedir. Boyut olarak düşündüğümüz zaman çok küçük olmasına hatta ufak bir çipe bezediğini söyleyebiliriz. Verileri işler analiz eder ve motora emirler verir. İnsan beyni gibi yani. Ortalama olarak bir aracın motor beyni tamiri fiyatı  arızasına göre değişebilir. Parça değişimi olacak mı olmayacak mı yoksa sadece tamiri mi olacak değişen parça sıfır mı takılacak yoksa çıkma parçamı olacak. Bu gibi sorular motor beyni  tamir fiyatlarının ne kadar olacağını belirleyen faktörlerdir.

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı konu başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir