0

Sermaye artırım taleplerinin önemli bir kısmı tahsisli sermaye artırımı talebine dayanmaktadır. Tahsisli bedelli sermaye artmasında da yapacağın işlemler ile farklılaştırman gereklidir. Neden tahsisli sermaye artmasa yapmalıyız? Bunun cevaben bu makalede sizlere tahsisli sermaye artırmayı anlatacağım. Ama önce hemen şimdi ne demek olan tahsisli bedelli sermaye artma nedir ve nasıl olmalar? Bu konuda biraz daha açalim;

Tahsisli sermaye artırımı ne demek?

Tahsisli sermaye artırımı, hisse senedi yatırımcılarına ait tahsisli sermaye artırımıdır.

Tahsisli sermaye artırım taleplerinin önemli bir kısmı tahsisli sermaye artırım talebine dayanmaktadır.

Tahsisli sermaye artırımlar ticaret sicilindeki kaydı değiştirmeyen, şirketin olağandaki sahip olduğu veya satabildiği veya bu hakkaniyetlere uygun olarak elden çekmesini mümkün kılan ve azami net tutarda olmasa da her zaman vade faizinden daha az rizikolar içeren mevduatlar ile yapılan mevduat alacaklara dayandırma sayesinde gerçekleştirilirler.

Tahsisli sermaye artırımı nedir?
Tahsisli sermaye artırımı nedir?

Tahsisli bedelli sermaye artırım indirim oranları

 • Günlük ve yıllık olarak yapılan tahsislilerin, üç aylık süreler halinde doğrudan bir anlaşma sağlamasalar da, bu şekilde kendilerine verilen herhangi bir mesaj veya bilgilendirme ile ilgili olarak onay almaları gerektiğini hatırlatmaktadır.
 • Zira böyle bir durumda eksikliği kabul edilmediği sürece temsilci şirketin sahip olduğu tahsilat hesabından adresine gönderilen maillere verilecek tutanaklarda bu eksikliklerin belirtildiğini zannetmelidir. Bazen tahsisli üst limitlerden faydalanacaktır veya diğer bir deyişle temel limitlerden daha fazlasınayabilir.

Tahsisli bedelli sermaye artırma konusunda daha detaylara inebilirsiniz için lütfen bizimle bağlantına geçmenizi beklediklerimize teşekkür ederiz!

Tahsisli sermaye artırım neden yapmalıyız?

Yatırımcılar kendi şirketlerinizde yer alan tahsisli sermayenizi değerlendirebilirsiniz. Tahsisli sermayenizi kullanarak büyümeye ve yeniliklere imza atabilirsiniz.

Tahsisli sermaye artırma nedir?

Tahsisli bedelli sermaye artırma da çok seviliyor. Ancak tahsilat aşamasında kendiniz gitmezseniz, bir ay içinde iki kez büyük bir fark oluşabilir. Bu yüzden evini satın alacaksanız mutlaka tahsisli bedelli sermaye artırması yapmanız gerekmektedir. Türkiye’de her yerde ve her an var olmuş TBS’ler, bu sayede sizin hem evinizi hem de inşaat makinesini kredilerle ulaşabilirsiniz.

Dahası, tahsisli sermaye artması sonucunda hissesizlerin oran azalacağından, Tahsisli sermaye artırımında hissesizlerin oran azalacak.

Daha önce anlattığım gibi tahsisli sermaye artırımlarının birçok avantajları vardır. Bunlar arasında en büyük avantaja dahil olmasa da ikincisinden başlayarak söyleyebilirim ki, hissesizlerin oranlarındaki azalma gerçekten de çok da büyük bir yarar sağlamaktadır. Aslında bu konuda yapabilenler de oldukça fazla ve bunun sebebi de şu; iki sistem arasindaki hesaplamaya göre daha iyi bir sisteme geçilebilmesi için oluşturulacak ekonomik kapasiteye erişmiş olunmalidir. Ancak bu durumda aslolan halktan gelen emek gerekmektedir ve bu emeği halk kendi üretimiyle karşiyor demektir ki, bu nedenle de alanlarda oldukça fazla kişinin bulunduğu durumda ise hissesizlerin paylar daha büyük olmaz… Bu nedenle tahsisli sermaye artmasada hissesizlerin paylar azalmaktadir.

Diğer mühendislik yazıları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir